رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
1340 بازديد
Print
مرکز ارتباط (Contact center)

مرکز ارتباط (Contact center)

مرکز ارتباط :  نوع جدیدی از خدمات مراکز تماس که بر پایه اینترنت باعث گردید خدمات دیگری همچون ارسال پیام‌های متنی، تصویری، فکس، وی چت، لایو چت و ... برای ارتباط موثرتر میان شرکت‌ها و مشتریان به وجود آید. این خدمات جدید به نوع پیشرفته تری از مراکز تماس با نام مرکز ارتباط (Contact Center) که با عنوان مرکز ارتباط مشتریان یا مرکز خدمات مشتریان شناخته می‌شود. 

کال سنترهای امروزی در ایران همان مراکز ارتباط بر مبنای خدمات گسترده ارتباطی مبتنی بر اینترنت میان مشتریان و کسب و کارها هستند که همچنان با نام مرکز تماس شناخته می‌شوند. اما طیف گسترده تری از خدمات را شامل می‌شود.

مرکز تماس یا کال سنتر امروزه به خدمات شناخته شده ای در عرصه جهانی تبدیل شده اند که هر شرکت، نهاد، سازمان و اداره ای برای به روز بودن و همسو بودن با استانداردهای جهانی نیاز دارد از آن استفاده نماید.
در گذشته خدمات مرکز تماس (Call Center) تنها مبتنی بر تماس‌های ورودی و خروجی یک شرکت با مشتریان خود بوده است.  کال سنتر همانگونه که از معنای لغوی آن (مرکز تماس) پیداست تنها نیازمند خطوط تلفن ثابت بوده است و تنها راه ارتباطی با مشتریان پاسخگویی به تماس تلفنی برپایه خطوط ثابت بوده است. با پیشرفت تکنولوژی و ظهور اینترنت به عنوان بستری برای ایجاد ارتباطات گسترده متنی، تصویری و صوتی خدمات مراکز تماس نیز گسترده تر گردید و دیگر ارتباط میان شرکت‌ها و مشتریان تنها به تماس صوتی مبتنی بر خطوط ثابت محدود نمی‌گردید.

مرکز ارتباط چیست؟

همانگونه که گفته شد مرکز ارتباط یا کانتکت سنتر شکل پیشرفته ارتباط میان مشتریان و کسب و کارها نسبت به مرکز تماس می‌باشد که هر دو آن ها در ایران به نام مرکز تماس شناخته می‌شوند. مرکز تماس علاوه بر تماس تلفنی، مجموعه ای از تماس‌های صوتی، تصویری و متنی را در بر می‌گیرد که از طریق اینترنت و تجهیزات رایانه ای میسر می‌گردد. این سرویس شامل انواع ارتباط‌های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک با مشتریان خواهد بود که مراکز تماس با ارائه آنها ارتباط بهینه تری را میان مخاطبان و شرکت‌ها قرار می‌دهند.

خدمات ارائه شده در مرکز ارتباط یا کانتکت سنتر نسبت به خدمات ارائه شده در مرکز تماس یا کال سنتر از دامنه بیشتری برخوردار است و شامل تماس تلفنی به صورت تماس‌های ورودی، تماس‌های خروجی یا تماس‌های ترکیبی می‌باشد. اما سرویس‌های مرکز ارتباط علاوه بر این سه سرویس، خدمات دیگری مانند چت‌های صوتی و تصویری، دریافت و ارسال پیام‌های متنی، فکس و ... را نیز ارائه می‌کند.
سرویس‌های مرکز تماس تنها مبتنی بر تماس تلفنی از شبکه مخابرات عمومی‌و خطوط تلفن ثابت است اما خدمات مرکز ارتباط شامل ارتباطات صوتی مبتنی بر شبکه ویپ است که  علاوه بر تماس صوتی از ارتباطات متنی، تصویری و چت آنلاین به واسطه اینترنت بهره می‌برد.
امروزه خدمات مرکز تماس و مرکز ارتباط هر دو توسط یک شرکت ارائه می‌گردند و شباهت‌های بسیاری با هم دارند. در واقع مرکز ارتباط شکل پیشرفته تر مرکز تماس می‌باشد.

مرکز ارتباط  ومرکز تماس هر دو می‌توانند بخشی از یک شرکت باشند یا به صورت برونسپاری به شرکت‌هایی که به صورت تخصصی خدمات مرکز تماس و مرکز ارتباط ارائه می‌نمایند سپرده شود.

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x

آخرین اخبار

آخرین اخبار