خدمات پشتیبانی

پشتیبانی عالی، وفادارسازی مشتری و رضایت مشتری از سازمان شما را تضمین می‌کند.

از لحظه ای که خدمات یا محصولاتی را به مشتری خود می‌فروشید و تحویل می دهید؛ باید از مشتری پشتیبانی کنید. تمام مسائل و مشکلات احتمالی که برای یک مصرف کننده ممکن است پیش بیاید باید از طریق شما حل شود.

دانش و اطلاعات کافی، مهارت در حل مسئله، طرز بیان و فن مذاکره از دیگر ویژگی های اپراتور پشتیبانی سازمان است که باید برای ایجاد ارتباط موثر با مشتری آن‌ها را کسب کرده باشد.

پشتیبانی فنی

پشتیبانی فنی تمام مسائل مربوط به محصول ارائه شده هم قبل از فروش و هم بعد از فروش را شامل می‌شود. این نوع از پشتیبانی تمامی موارد سخت افزاری و نرم افزاری و هرچه که مربوط به نوع ارائه، خدمات ویا محصول شما هست را شامل می‌شود و شما ملزم به پاسخ‌گویی به مشتری هستید.

پشتیبانی فنی در سه سطح در سازمان ها ارائه می شود:

  • پشتیبانی سطح یک: حل مسائل و مشکلات معمولی و مرسوم طبق یک فرآیند ثبت شده است.
  • پشتیبانی سطح دو: حل مشکلاتی که پیچیده تر باشد و نیاز به ارجاع به واحد بالاتر دارد.
  • پشتیبانی سطح سه: مواردی که کاملا پیچیده و تخصصی هستند و نیاز به حل توسط کارشناسان ارشد و تیم فنی سازمان دارد.

هر سطحی از پشتیبانی نیازمند فرآیند و نیروی مجرب و متخصص است. هرچه سطح پشتیبانی بالاتر باشد کسی که پشتیبانی از مشتری را انجام می‌دهد باید در امور مربوطه از تخصص بالاتری برخوردار باشد.

پشتیبانی متنی

گاهی مخاطبان شما درخواست خود را با نوشتن مشکلات یا سوالات برای شما ارسال می‌کنند و منتظر جواب شما می‌مانند. در این نوع از پشتیبانی زمان اهمیت کمتری پیدا می‌کند و شما بعد از دریافت دقیق مشکل به آن جواب می‌دهید و آن را حل می‌کنید. انواع پشتیبانی متنی:

  • ایمیل
  • ثبت درخواست
  • ارسال پیامک

مهم‌ترین مسئله ای که برای مشتری در این نوع از پشتیبانی اهمیت دارد، حل شدن مشکلش در اولین جواب از طرف شماست. پس کسی که از طرف سازمان شما پاسخ را برای مشتری ارسال می‌کند باید از صحیح و کامل بودن جواب ارسالی، اطمینان کامل داشته باشد.

پیتام چگونه به شما کمک می‌کند؟

انجام این کار توسط خود سازمان، منجر به هزینه های گزاف مالی، آموزشی، نرم افزار و سخت افزار و … می‌شود. اما با ایجاد یک فرآیند جایگزین مناسب می توانید بهترین نتیجه را با هزینه کمتر به دست آورید. از طرفی  نبود این واحد در سازمان امکان از  دست دادن مشتری را بسیار بالا می برد و خسارات جبران ناپذیری به سازمان شما وارد می‌کند.

برونسپاری پشتیبانی فنی، شما را از انجام بسیاری از این امور بی‌نیاز می‌کند. وجود یک سازمان متخصص در امور پشتیبانی و مشتری مداری، به شما این امکان را می‌دهد که با مقرون به صرفه ترین هزینه و سریع‌ترین روش به اهداف خود نزدیک‌تر شوید.

تیم پیتام در کنار شماست

نیاز به مشاوره دارید؟

اینجا کلیک کنید

شناسایی نیاز شما در پشتیبانی محصول یا خدمت

ایجاد و طراحی فرآیند پشتیبانی مناسب و مقرون به صرفه طبق فرهنگ و هدف سازمان شما

ایجاد زیرساخت های نرم‌افزاری

ساختن تیم متشکل از افراد و کارشناسان متخصص مربوط به انجام امور پشتیبانی سازمان شما

کنترل و نظارت بر کیفیت و کمیت پشتیبانی