راهکار فروش

معرفی محصول

ممکن است با توجه به استراتژی سازمانتان، برای تولید محصول یا خدمتی جدید برنامه ریزی کرده باشید. زمانی که در نظر دارید محصول خود را روانه بازار کنید، نیاز خواهید داشت که با مشتریان خود ارتباط گرفته و محصول را به آنها معرفی کنید.

برای معرفی محصول، شما از یک راه ارتباطی مانند تلفن، ایمیل، پیامک و … استفاده می‌کنید و سعی می‌کنید میزان آگاهی به محصول را در بین مخاطبان هدف خود بالا ببرید. معمولا معرفی محصول از طریق تلفن کارآیی بیشتر و نتیجه بهتری به همراه دارد.

معرفی محصول صرفا براساس نیاز بازاریابی انجام نمی گیرد و بیشتر هدف آگاهی دارد. بنابراین در زمان برقراری ارتباط باید به این نکته توجه کرد که آیا این محصول برای مخاطب جذابیت دارد یا خیر.

برون سپاری واحد فروش تلفنی

بازاریابی و فروش تلفنی

در دنیای امروز هنوز ارتباط تلفنی بیشترین تاثیر را بر نرخ تبدیل فرصت ها به مشتری دارد. شما به عنوان سازمانی که محصول یا خدمتی ارائه می‌دهید اصلی‌ترین هدف‌تان برای بقای سازمان افزایش فروش است. برای افزایش فروش، باید با تعداد بیشتری از مخاطبانی که گمان می کنید به محصول شما نیاز دارند، ارتباط برقرار کنید.

این روش هم در کشورهای پیشرفته هم در کشورهای در حال توسعه به علت قابل اندازه گیری بودن و بالا بودن میزان موفقیت در رسیدن به اهداف رواج دارد. بازاریابی تلفنی عموما با این فرض برنامه‌ریزی و طراحی می‌شود که مخاطب از وجود محصول بی خبر است و یا نمی‌داند محصول بهتری برای استفاده وجود دارد.

اهداف بازاریابی

پیتام همراه شماست؛

پرسونای مخاطب شما را شناسایی کند.

نیاز مشتری را شناسایی کند.

بر حسب نوع نیاز مشتری و اهداف سازمان شما فرآیند بازاریابی تلفنی را طراحی کند.

تیم متخصص برای این رویکرد تخصیص دهد.

و در نهایت تمام این مراحل را تحت نظر قرار دهد تا از درستی و کیفیت کار مطمئن باشد.

کمکتان می‌کنیم که به اهدافتان برسید