راهکار های مرکز تماس

ارائه خدمات مبتنی بر نیاز های مشتری

06
چت آنلاین

استفاده از شیوه های جدید توسط سازمانهابرای برقراری ارتباط سریعتر با مشتریان مانند چت آنلاین ، اهمیت فرآیند پاسخگویی به ایشان را دوچندان نموده است که با استفاده از این سرویس امکان خدمت رسانی با کیفیت به مشتریان برای سازمان ها میسر می گردد.

06
تماس های ورودی و خروجی

این محصول شامل انواع تماس هایی است که یک سازمان برای ارتباط با مشتریان خود برقرار می نماید . با استفاده از خدمات این سرویس می توانید از آخرین بستر های تکنولوژی و نرم افزار های روز دنیا برای برقرراری ارتباط و ثبت تیکت های حاصل از آن استفاده فرمایید .

06
خدمات پشتیبانی

هدف اصلی این محصول "افزایش رضایت و ایجاد وفاداری " می باشد با طراحی فرآیند های اختصاصی برای فعالیت های سازمان خود می توانید به راحتی پاسخگوی نیاز مشتریان باشید تا علاوه بر عملکرد بهتر نسبت به رقبا به اهداف و چشم انداز های سازمان خود دست یابید .

06
ورود و تکمیل اطلاعات

با افزایش استفاده کاربران برای دریافت اطلاعات از بستروب و نرم افزار های کامپیوتری، عمر پرونده های کاغذی به اتمام رسیده است .دراین راهکار می توان اطلاعات ارزشمند یک سازمان را به پایگاه های داده منتقل نمود و با بررسی سریع تر آن ها پاسخگوی نیاز مشتریان بود .

06
خدمات مشتریان چندزبانه

با استفاده از این راهکار و با توجه به ارائه سرویس های 24/7 پیتام به سازمان ها ، می توان علی رغم وجود اختلاف ساعت با سایر کشور ها و با بهره گیری از کارشناسان مسلط به زبان های مختلف به مشتریان خود در سراسر جهان خدمات ارائه نمود.

06
باشگاه مشتریان

حفظ ارتباط مستمر سازمان ها با مشتری برای تکرار خرید یا معامله از اهداف اصلی هر کسب و کاری می باشد . شناسایی شخصیت مشتریان هر سازمان و نیاز های آن ها از اقدامات اساسی است که استفاده از این سرویس آن را در اختیار مدیران سازمان قرار می دهد .

پیتام چگونه به شما کمک می کند ؟

با استفاده از خدمات پیتام ، شما تجربه صدای مشتری خود را دریافت می کنید و می توانید با توجه به گزارش هاو تحلیل های ارائه شده در زمینه بازخورد، نیاز و رفتار مشتری و هم چنین راهکار های ارائه شده توسط پیتام، رضایتمندی مشتریان خود را افزایش دهید.

پیتام چگونه به شما کمک می کند ؟

با استفاده از خدمات پیتام ، شما تجربه صدای مشتری خود را دریافت می کنید و می توانید با توجه به گزارش هاو تحلیل های ارائه شده در زمینه بازخورد، نیاز و رفتار مشتری و هم چنین راهکار های ارائه شده توسط پیتام، نسبت به ارتقا و بهبود محصول و خدمات خود اقدام نموده و فروش و درآمد خود را افزایش دهید

بستر های ارائه خدمت در پیتام

تماس های ورودی و خروجی

شبکه های اجتماعی

گفتگوی آنلاین

ایمیل

SMS

درون برنامه ای

چرا پیتام ؟

امکان تمرکز سازمان ها بر هسته اصلی کسب و کار خود

قابلیت توسعه آسان برای سازمان ها در صورت افزایش حجم تماس

کاهش هزینه های مدیریت نیروی انسانی و سربار سازمان ها

استفاده از کارشناسان مجرب و کارآزموده در تمامی سطوح سازمان