مرکز تماس ویپ (VOIP) چیست ؟

مرکز تماس چیست؟ call center چیست؟

مرکز تماس VOIP به جای خطوط ثابت از اینترنت به عنوان بستری برای ارتباط تلفنی با مشتریان استفاده می‌نماید. با بهره گیری از مراکز تماس ویپ دیگر از اختلالات خطوط تلفن یا محدودیت‌های تعداد خطوط یا شماره‌های چند رقمه خبری نخواهد بود و شما به راحتی بدون هیچ مشکلی تنها با استفاده از چند عدد کوتاه می‌توانید با مشتریان خود در ارتباط باشید.

در تماس‌های معمولی شما از خطوط تلفن ثابت استفاده می‌نمایید که قابل جابه جایی نیستند. این خطوط تنها در یک مکان امکان راه اندازی و استفاده را دارند و در صورتی که شما قصد جابه جایی شرکت خود را داشته باشید امکان جابه جایی خطوط ثابت شرکتتان تقریبا کاری غیرممکن است.

مزیت‌های مرکز تماس ویپ

راه اندازی مرکز تماس VOIP پیچیدگی‌ها فراوانی دارد و به همین علت راه اندازی آن تنها از عهده متخصصین این امر برمی‌آید. تمامی تجهیزات و خطوط تلفن و گوشی‌های این سرویس از طریق شبکه یه یکدیگر متصل شده اند و به نحوی عمل می‌نمایند که امکان پاسخگویی و دسترسی به امکانات VOIP Call Center از هر نقطه ای در دنیا وجود دارد. علاوه بر آنچه که گفته شد استفاده کال سنترهای ویپ مزایای دیگری نیز دارد که در اینجا به برخی از آنها اشاره می‌نماییم.

راه اندازی آسان مرکز تماس ویپ

راه اندازی مرکز تماس ویپ در شرکت‌ها با توجه به زیرساخت‌های آن کار بسیار راحتی خواهد بود. از آنجایی که این کال سنتر بر مبنای تجهیزات کامپیوتری جدید هستند و تقریبا این تجهیزات در هر شرکتی وجود دارد و دیگر شما نیازمند هزینه خرید تجهیزات زیرساختی را نخواهید داشت. VOIP Call Center تنها به یک شبکه نیاز دارد که با استفاده از آن تقریبا در هرجایی که به شبکه دسترسی داشته باشید می‌توانید داخلی موردنظرتان را در در این سیستم راه اندازی نمایید. تنها لازم است در راه اندازی از افراد متخصص و حرفه ای کمک بگیرید.

کاهش هزینه تماس‌های درون سازمانی

هزینه‌های تلفن بر اساس استفاده از خطوط تلفن ثابت به طور معمول در شرکت‌های بزرگ سرسام آور است، این هزینه‌ها هرچه مجموعه بزرگ‌تر باشد و ارتباطات درون سازمانی بیشتر به همان میزان افزایش می‌یابد. با راه اندازی مرکز تماس ویپ تمامی تماس‌های درون سازمانی با استفاده از شبکه صورت می‌گیرد که هزینه چندانی در بر ندارد.

بروزرسانی آسان و کم هزینه

با استفاده از این سرویس امکان به روز رسانی تعداد کاربران و استفاده کنندگان از خدمات مرکز تماس ویپ با استفاده از امکانات نرم افزاری می‌باشد. شما می‌توانید هرچند خط جدید که مورد نیاز است به مجموعه اضافه نمایید و نگران هزینه‌ها یا تجهیزات مورد نیاز نباشید.

امکانات و نرم افزارهای در دسترس

با استفاده از مرکز تماس ویپ شما دیگر نگران امکانات نرم افزاری و سخت افزاری نخواهید بود زیرا مرکز تماس ویپ تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری تمامی برندها را ساپورت می‌نماید و مانند مرکز تماس سانترال شما را وادار به استفاده از تجهیزات یک برند خاص نمی‌کند. علاوه بر آن شما می‌توانید خط داخلی خود را در شرکت یا خارج از شرکت داشته باشید.

امکانات بیشتر در مقابل هزینه کمتر

هزینه ای برای راه اندازی کال سنتر ویپ پرداخت می‌شود نسبت به کارآیی آن بسیار به صرفه تر است. بسیاری از سازمان‌ها نیازمند راه اندازی سیستم تلفن گویا، سیستم ضبط مکالمه و سیستم نرم افزاری مدیریت تماس‌ها می‌باشند. با راه اندازی ویپ شما می‌توانید تمامی این سیستم‌ها را در یک سیستم در اختیار داشته باشید و از هزینه‌های اضافه جلوگیری نمایید.

به طور کل راه اندازی VOIP Call Center یا بهره‌مندی از خدمات مرکز تماس ویپ می‌تواند علاوه بر به صرفه بودن برای شما بسیار کارآمدتر باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *