مزیت های استفاده از خدمات مرکز تماس و مرکز ارتباط

مزایای استفاده از خدمات مرکز تماس و مرکز ارتباط

با پیشرفت تکنولوژی لزوم استفاده شرکت‌ها، سازمان‌ها، نهادها و سایر کسب و کارها از خدمات گسترده در زمینه ارتباط با مشتریان بیشتر احساس می‌شود. با رشد روز افزون رقابت‌ها در کسب و کارهای متفاوت می‌توان ارتباط موثر با مشتریان را اولین رمز موفقیت کسب و کار در عصر حاضر دانست. ارتباطی که رسیدگی به آن به عنوان یکی از ضروری ترین نیازهای هر کسب و کاری طبقه بندی می‌شود. ارتباط با مشتریان بیشتر از طریق راه اندازی مرکز تماس یا استفاده از خدمات مرکز تماس می‌تواند برقرار شود.

مرکز تماس و مرکز ارتباط

راه اندازی مرکز تماس در نوع خود هزینه‌های بی شماری در زمینه‌های استخدام کارمند، آموزش به آنها، خرید تجهیزات، به روز رسانی این تجهیزات و … به صاحبان مشاغل تحمیل می‌نماید. راه اندازی مرکز تماس برای شرکت‌های نوپا و کوچک بار سنگینی خواهد داشت در نتیجه استفاده از خدمات مراکز تماس که با عنوان مرکز تماس Call Center یا در نوع پیشرفته تر آن Contact Center  که با نام مرکز ارتباط مشتریان شناخته می‌شود بهینه ترین راه ارتباط با مشتریان خواهد بود. با استفاده از خدمات مرکز تماس هر شرکت تازه و نوپایی می‌تواند در کوتاه مدت جهش چشمگیری در ارائه خدمات و محصولات خود به مشتریان داشته باشد. 

مزایای استفاده از خدمات مرکز تماس

آمارها ثابت کرده است که استفاده از خدمات نوین مراکز تماس و مراکز ارتباط، یکی از بهترین راه‌های مدیریت تماس‌های ورودی و خروجی هر شرکت، سازمان یا نهادی می‌باشد. استفاده از این مراکز مزیت‌های بی شماری دارد که به برخی از آنها در اینجا اشاره خواهیم نمود تا بهتر با روند کار مراکز تماس آشنا شوید.

کاهش هزینه‌ها

راه اندازی مرکز تماس اختصاصی برای هر شرکت همانگونه که گفته شد هزینه‌های بسیاری را به صاحبان مشاغل تحمیل می‌نماید. اما با استفاده از خدمات مراکز تماس شما با صرف مبلغی بسیار کمتر از آنچه که برای راه اندازی لازم دارید به صورت ماهانه می‌توانید صرفه جویی بسیاری در هزینه‌های خود داشته باشید. 

مدیریت تعداد تماس‌ها متناسب با نیاز شرکت

یکی از مهمترین مزایای مراکز فروش پرداخت هزینه متناسب با تعداد مشتریان شما می‌باشد. این مزیت باعث می‌شود شرکت‌هایی که دارای فروش فصلی هستند بتوانند به خوبی تعداد تماس‌ها و هزینه‌های پرداختی برای آن را مدیریت نمایند. اینگونه شرکت‌ها در برخی از ماه‌های سال ارتباط زیادی با مشتریان خود دارند و در ماه‌های دیگر ارتباطشان حتی ممکن است به حد صفر برسد. این نوع کسب و کار با استفاده از خدمات مراکز تماس از بسته‌های متناسب می‌توانند استفاده نمایند، در ماه‌های کم‌فروش بسته ای متناسب با تعداد مشتریان احتمالی و در ماه‌های پرفروش با ارتقا این بسته، به راحتی تعداد تماس‌ها و هزینه‌های آن را برای خود مدیریت نمایند.

 استفاده از نیروی متخصص

یکی از مزیت‌های مهم مراکز تماس، استفاده این مراکز از یک تیم حرفه ای و قوی در زمینه‌های متفاوتی از جمله: فناوری اطلاعات، مدیریت منابع انسانی، خدمات مشتریان، کارشناسان راهبردی برای ایجاد حس وفاداری در مشتریان و … است. اپراتورها و کارمندان حرفه ای این مراکز با برخورداری از آموزش‌های به روز همواره بهترین خدمات را در اختیار مشتریان می‌گذارند و با استفاده از تکنیک‌های ایجاد حس وفاداری در مشتریان باعث افزایش فروش محصولات و خدمات شرکت‌ها خواهند گردید.

استفاده از خدمات چند جانبه مرکز تماس

مراکز تماس با توجه به خدماتی که در بسته‌های خود تعریف می‌نمایند می‌توانند انواع خدمات نظیر پاسخگویی به تماس‌های مشتریان، بازاریابی تلفنی، چت صوتی، چت لایو، ارسال ایمیل، پیامک و فکس و سایر خدمات دیگر را ارائه دهند. خدماتی که اگر لازم باشد در خود شرکت انجام گردد وقت و هزینه زیادی را می‌طلبد.

افزایش بهروری

یکی دیگر از مزیت‌های استفاده از خدمات مرکز تماس، بهروری از وقت و سرمایه است. مراکز تماس با به حداقل رساندن تماس‌های ناموفق و ایجاد یک بستر مناسب برای به بار نشستن درصد زیادی از تماس‌ها در وقت و سرمایه ای که شرکت‌ها در زمینه خدمات مراکز تماس هزینه می‌کنند صرفه جویی می‌نمایند. مراکز تماس با استفاده از تجربه و برخوداری از آگاهی‌های پیش زمینه نسبت به مشتریان می‌توانند به راحتی گزینه‌های هدف را انتخاب نمایند. 

ایجاد حس وفاداری در مشتریان

ایجاد حس وفاداری در مشتریان یکی از استراتژی‌های مهم در کاهش هزینه‌ها می‌باشد زیرا پیدا کردن مشتری جدید به طور معمول هزینه‌های بیشتری را نسبت به مشتریان قدیمی در بر خواهد داشت. اپراتورها و کارمندان مرکز تماس با آموزش‌هایی که دیده اند به گونه ای حرفه ای عمل می‌نمایند تا مشتریان تشویق شوند برای دریافت خدمات و محصولات باز هم با شرکت مورد نظر در ارتباط باشند. ایجاد این وفاداری راهبردها و قوانین خاص خود را دارد که تنها از عهده یک تیم حرفه ای و قوی بر می‌آید. درنتیجه استفاده از خدمات مرکز تماس می‌تواند به شما کمک بسیاری در ایجاد حس وفاداری در مشتریان خود می‌نمایید. 

دریافت گزارش‌های تحلیل و مدیریت مشتریان

مدیریت مشتریان و تحلیل ارتباط با آنها را شاید بتوان مهمترین مزیت خدمات مرکز تماس دانست. مراکز تماس با ارسال گزارش‌هایی ازمجموع خدمات انجام شده و روندهای مثبت و منفی موثر در فرآیند فروش و استراتژی‌های سازمان می‌تواند به مدیریت هر سازمان در بهبود ارائه خدمات و محصولات خود نقش مهمی را ایفا نماید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *